Семинар 2025

В периода 16-20 юни 2025 г., в качеството си на национална точка на контакт по ЕММ, дирекция „Миграция“ организира и проведе семинар, който се състоя в к.к. Златни пясъци. Семинарът беше организиран в две отделни сесии и събра на едно място експерти от различни структури в МВР, в т.ч. и представители на звената „Миграция“ в страната и представители на международни организации, имащи отношение по въпросите на миграцията.

Гости и участници бяха представители на Международната организация по миграция, областните дирекции на МВР и Столичната дирекция на вътрешните работи, дирекции в МВР – „Правно-нормативна дейност дейност“, „Български документи за самоличност, „Човешки ресурси“, Академията на МВР.

В рамките на събитието бяха представени резултатите и информационно-аналитичните доклади и проучвания, изготвени от българската НТК при изпълнение на работната програма на ЕММ за периода 2023 – 2025 година.